Gaziantep Bölgesel Endüstriyel Tasarım ve Hibrit Modelleme Merkezi 2016 ve 2018 yılları arasında Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Rekabetçi Sektörler Programı kapsamında Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti (Europe-Aid/134938/IH/SER/ TR) tarafından ortak finansmanı sağlanan Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki yaratıcı endüstrileri güçlendirme odaklı kurulan bir tasarım merkezidir.

2018 Mayıs’ da hizmete açılan GETHAM, üretim süreçlerinde tasarım düşüncesini barındıran ya da tasarımı üretim süreçlerine dâhil etmeyi planlayan şirketlere paydaşlarıyla beraber, bu konuda uzman ve altyapı desteği sağlayan bir anonim şirkettir.

VİZYONUMUZ

Tasarım, sosyal ve finansal sorumluluklar ile zenginlik ve refah için bir etmendir. Gaziantep ve tüm bölgeyi, ulusal tasarım çevresinin merkez üslerinden biri haline getirmektir.

MİSYONUMUZ

Kobilerin rekabet edilebilirliğini artırmak, inovasyonu geliştirmek ve tasarım kültürünü teşvik etmek. GETHAM, kobi ve girişimcilerin endüstriyel tasarım ve ürün geliştirme kapasitelerini artırmayı amaçlamaktadır.