FABRİKA

GELİŞMİŞ MODELLEME VE İMALAT LABORATUVARI : FABRİKA

Son teknoloji ekipmanlar aracılığıyla, prototip mühendisliği ve imalat danışmanlığı ile girişimci ve firmalara tasarım ve ürün geliştirme konusunda destek sağlamaktadır. 8 farklı laboratuvarıyla hizmet vermektedir.

HİZMET ALANLARI

Hızlı/Gelişmiş Prototip Çalışmaları
Gelişmiş İmalat Danışmanlığı
Ürün Mühendisliği

LABORATUVARLARIMIZ

Yüksek Teknoloji 5 Eksen CNC

Yüksek Teknoloji 5 Eksen CNC Laboratuvarı

Tüm sektörlere yönelik çalışan girişimcilerin ve firmaların ihtiyaç duydukları, ürün, kalıp, model, makine parçaları vb. komplike parçaları işleyebilen 5 eksen, yüksek hız ve mikron hassasiyetine sahip CNC makinemizle hizmet vermekteyiz.

CNC- Router Talaşlı İmalat Laboratuvarı

Tasarım ve ürün geliştirme konusunda ihtiyaç duyulan parçaları, malzeme olarak ahşap, kil, metal ve mermer kullanarak şekillendirebilmekteyiz.

CNC- Router Talaşlı İmalat
Deri, Ayakkabı Tasarım Ve Modelleme

Deri, Ayakkabı Tasarım Ve Modelleme Laboratuvarı

Ayakkabı, deri tasarım laboratuvarı, deri ile ilgili sektörlerin ihtiyaç duyduğu, özgün tasarımların geliştirildiği tam donanımlı laboratuvardır. Bu laboratuvar ayakkabı modelleri, deri çanta, kemer vb. ürünlerin tasarlanıp prototiplerinin üretildiği yerdir. Tasarımcıların elde tasarladıkları ıstampayı tarayarak bilgisayar ortamında kullanılabilir ve yeniden tasarlanabilinir hale getiren 3D tarayıcımızla hizmet vermekteyiz.

Tersine Mühendislik Ve İnovasyon Laboratuvarı

Orijinal 3 boyutlu datası mevcut olmayan ancak üretilmiş örneği bulunan ürünlerin 3D tarama ile elde edilen bilgisayar destekli datası, ürünün tasarım ve mühendislik anlamında iyileştirilmesi veya yeniden üretiminde gerekli kaynağı oluşturur. Farklı boyutlarda ve şekillerde tasarlanması veya çizilmesi gereken ürünlerin hızlı şekilde taraması yapılarak CAD dosyası haline getirilir. Böylece tasarımda tersine mühendislik imkanı sağlamaktayız.

Tersine Mühendislik Ve İnovasyon
Yüksek Teknoloji 3D Prototipleme

Yüksek Teknoloji 3D Prototipleme Laboratuvarı

Türkiye’de nadir bulunan, profesyonel bir 3D yazıcımızla gerçek mühendislik malzemesi kullanılarak FDM teknolojisi ile farklı sektörler için prototip üretimi/ hızlı prototipleme, az adetli üretim, fonksiyonel parça ve doğrudan son kullanıcı parça hizmeti vermekteyiz. Diğer 3D yazıcımızla ise polyjet teknolojisine sahip olup, yüksek ölçüsel hassasiyete sahip esnek, yumuşak dokulu yüzey, yüksek yüzey kaliteli ve menteşe içeren prototip hizmeti vermekteyiz.

Silikon Kalıp Ve Modelleme Laboratuvarı

Silikon kalıp laboratuvarı prototiplerin, pazar araştırması ve fonksiyonel parça ihtiyaçlarında adetli ve birebir üretimin farklı malzemeler ile üretilmesi için oluşturulmuştur. Silikon kalıplama yöntemi ile özellikle karmaşık ve zor geometrilere sahip kompleks parçaları üretebilmekteyiz.

Silikon Kalıp Ve Modelleme
Takı, Aksesuar Tasarım Ve Modelleme

Takı, Aksesuar Tasarım Ve Modelleme Laboratuvarı

Hassas döküm tekniği kullanılarak tasarlanmış aksesuar veya takıların üretimini sağlayabilecek tüm makinelerin yanı sıra lazer punta ve lazer işleme/kesim makinelerinin bulunduğu geniş kapsamlı bir döküm atölyesidir. Tasarımların prototip sürecinde hızlandırılması için yine 3D çözümlerimizden yararlanılmaktadır.

PCB-Elektronik Kart Tasarım Laboratuvarı

Elektronik devre kartı baskılı prototipleme uygulamaları için kullanılan LPKF ProtoMat S63 ve özel yazılım programları kullanılmaktadır

PCB-Elektronik Kart Tasarım